RIPmusicjunkies
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Παλαιοκώστας vs Scofield

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Παλαιοκώστας Vs Scofield

Παλαιοκώστας vs Scofield I_vote_lcap71%Παλαιοκώστας vs Scofield I_vote_rcap 71% 
[ 5 ]
Παλαιοκώστας vs Scofield I_vote_lcap29%Παλαιοκώστας vs Scofield I_vote_rcap 29% 
[ 2 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 7
 
 

Παλαιοκώστας vs Scofield Empty Παλαιοκώστας vs Scofield

Δημοσίευση  Bamm_Bamm Κυρ Φεβ 22, 2009 4:42 pm

Παλαιοκώστας vs Scofield M23131212palaiokostasΠαλαιοκώστας vs Scofield Wentworth
Απόδραση με ελικόπτερο από τις φυλακές Κορυδαλλού πραγματοποίησαν, για δεύτερη φορά, το μεσημέρι της Κυριακής οι υπόδικοι Βασίλης Παλαιοκώστας και Αλκέτ Ριτζάι.

Σύμφωνα με τις μέχρι τώρα πληροφορίες, οι δύο άνδρες κατάφεραν να βγουν από την απομόνωση, όπου κρατούνταν, στον προαύλιο χώρο των φυλακών και εν συνεχεία ανέβηκαν με ανεμόσκαλα σε ελικόπτερο που πετούσε πάνω από τις φυλακές.

Οι φύλακες που βρίσκονταν στον προαύλιο χώρο των φυλακών άνοιξαν πυρ εναντίον των δραπετών, χωρίς να προλάβουν όμως να τους σταματήσουν.

Σε εξέλιξη βρίσκεται μεγάλη επιχείρηση της Αστυνομίας για τον εντοπισμό των δραπετών.

Όπως μετέδωσε το Mega, το ελικόπτερο πιθανότατα προσγειώθηκε σε περιοχή ανάμεσα στο Πολυδένδρι και το Καπανδρίτι και οι δραπέτες φέρονται να επιβιβάστηκαν σε αυτοκίνητο που τους περίμενε εκεί.

Οι Βασίλης Παλαιοκώστας και Αλκέτ Ριτζάι είχαν μεταφερθεί πρόσφατα στις φυλακές Κορυδαλλού από σωφρονιστικά ιδρύματα της επαρχίας, καθώς επρόκειτο να δικαστούν για την προηγούμενη απόδραση με ελικόπτερο, τον Ιούνιο του 2006.

in.gr
Bamm_Bamm
Bamm_Bamm

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παλαιοκώστας vs Scofield Empty Απ: Παλαιοκώστας vs Scofield

Δημοσίευση  sinnerman Κυρ Φεβ 22, 2009 8:43 pm

δαγκωτο παλαιοκώστας
ριχνει και μια ζεμπεκια μέχρι να ερθει το ελικόπτερο
ωπα!
sinnerman
sinnerman

Αριθμός μηνυμάτων : 669
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2008
Ηλικία : 65

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παλαιοκώστας vs Scofield Empty Απ: Παλαιοκώστας vs Scofield

Δημοσίευση  AluNdra Δευ Φεβ 23, 2009 7:22 am

loool!
AluNdra
AluNdra

Αριθμός μηνυμάτων : 2051
Ημερομηνία εγγραφής : 16/12/2008
Τόπος : PlaniTis HappY

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παλαιοκώστας vs Scofield Empty Απ: Παλαιοκώστας vs Scofield

Δημοσίευση  mermaid Δευ Φεβ 23, 2009 1:37 pm

παλαιοκώστας, γιατί το ελληνικό είναι πάντα εγγυημένο!
mermaid
mermaid

Αριθμός μηνυμάτων : 496
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2008
Τόπος : Καρπάθιο Πέλαγος Εν Ηρεμία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παλαιοκώστας vs Scofield Empty Απ: Παλαιοκώστας vs Scofield

Δημοσίευση  sinnerman Δευ Φεβ 23, 2009 5:38 pm

πληροφοριες μου λενε οτι στον τριτο κυκλο ο prison break απετυχε να αποδρασει
ενω ο παλαιοκωστας το έχει κανει ηδη 2 φορες! επιδειξη δυναμης!
greeks do it better Cool

Παλαιοκώστας vs Scofield Shark%20Helicopter
sinnerman
sinnerman

Αριθμός μηνυμάτων : 669
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2008
Ηλικία : 65

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παλαιοκώστας vs Scofield Empty Απ: Παλαιοκώστας vs Scofield

Δημοσίευση  mermaid Τετ Φεβ 25, 2009 10:08 am

Shocked
ΠΑΝΑϊΑ ΜΟΥ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ!
mermaid
mermaid

Αριθμός μηνυμάτων : 496
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2008
Τόπος : Καρπάθιο Πέλαγος Εν Ηρεμία

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παλαιοκώστας vs Scofield Empty Απ: Παλαιοκώστας vs Scofield

Δημοσίευση  Bamm_Bamm Τετ Φεβ 25, 2009 1:17 pm

απαραδεκτο αυτο που συμβαινει με τους φυλακες και τον πιλοτο!! ο ε
νας ειναι πατερας ενος γνωστου μου ... ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΝΕ 5 ανθρωπους ΚΑΤΗΓΟΡΩΝΤΑΣ τους για ΣΥΝΕΡΓΙΑ χωρις να έχουν αποδείξεις!!! Αλλο να τους κατηγορησεις για αμελεια κ αλλο για ΣΥΝΕΡΓΙΑ...

είπανε πριν κατι μέρες οτι υπήρχε ενας λογαριασμος με 40,000 ευρώ!! ο λογαριασμος ηταν του γιου ενος απο τους φυλακες!! Απορω ποιος έδωσε στο *ουστη τον δημοσιογραφο αυτη τη πληροφορια και το *ρχιδι ουτε καν μπηκε στη διαδικασια να διασταυρωσει αν αυτο που του είπανε ειναι αληθεια..ο λογαριασμος ηταν του παιδιου κ ειχε 40000 δραχμεσ απο το 198* και βγηκε ο ιδιος στη τηλεοραση να το πει.....

βρηκανε λεει 15 κινητα (παλιες κ καινουργιες συσκευες) και 12 τραπεζικους λογαριασμους!!! και εγω σας ρωταω? ειναι κ αυτο αποδειξη για να τους κατηγορησουν για συνεργια τη στιγμη π εγω μονο εχω 4 τραπεζικους λογαριασμους και δ ξερω κ εγω ποσες συσκευες κινητων τηλεφωνοων σπιτι μου...

μεχρι στιγμης δεν εχει αποκαλυφθει τιποτα που να τους καθιστα συνεργους στην αποδραση και παρολα αυτα κρατουνται!

Αντε ν αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας! .... δεν μπορεις να κατηγορεις καποιους ανθρωπους χωρις να εχεις αποδειξεις απλα για να γινει ενα δικαστηριο να πεσουν οι ευθυνες σ καποια προσωπα , να φυγουν απο το στοχαστρο οι πολιτικοι και να ικανοποιηθει η κοινη γνωμη!!

και το μετρο π λαμβανει η κυβερνηση ειναι η καταργηση της ανωνυμία των κατόχων καρτοκινητών τηλεφώνων !! λες και γι αυτο απεδρασαν απο τις φυλακες!! ΔΕΝ το εχουν κανει τοσα χρονια που κυνηγανε τους τρομοκρατες υποτιθεται και τωρα η λυση του προβληματος ειναι αυτη!!

δηλαδη για την κυβερνηση ο παλαιοκωστας απεδρασε γιατι ειχε καρτοκινητο τηλεφωνο! lol!

αλλα οπως παντα η κυβερνηση και η ελληνικη αστυνομια ειναι ανικανοι να αποτρεψουν και να προβλεψουν τετοια περαστικα , αλλα ειναι κ ανικανοι να πιασουν τους πραγματικους ενοχους ειτε μεσα ειτε εξω απο τη φυλακη.....
Bamm_Bamm
Bamm_Bamm

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παλαιοκώστας vs Scofield Empty Απ: Παλαιοκώστας vs Scofield

Δημοσίευση  aλx Τετ Φεβ 25, 2009 1:42 pm

αν και αρκετα ασχολουμαστε ολοι με την υποθεση, να κανω μια αφελη ερωτηση?

αν εισουν πιλοτος και σου λεγανε να προσγειωθεις στο προαυλιο μια φυλακης, τι θα σκεφτοσουν?


κατα τα αλλα, αλλα θεματα δεν υπαρχουν να ασχοληθουμε και γελαμε με τα κωμικοτραγικα της αστυνομιας και του κρατους, χαζευουμε βιντεακια, γελαμε με τις μονταρισμενες φωτογραφιες της αεροπορικης εταιρειας Παλαικωστα...

τα ραπανακια και τα μαρουλα που ψωνιζουμε απο τη λαικη που εχουν μεγαλωσει απο το μολυσμενο νερο του Ασωπου τα σκεφτεται κανεις?

Στις υγειες μας drunken
aλx
aλx

Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ημερομηνία εγγραφής : 16/12/2008
Ηλικία : 46
Τόπος : On the dark side of the moon

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παλαιοκώστας vs Scofield Empty Απ: Παλαιοκώστας vs Scofield

Δημοσίευση  Bamm_Bamm Τετ Φεβ 25, 2009 4:36 pm

θα σκεφτομουν αυτο που θα σκεφτοταν ο οποιοσδηποτε .. αλλα με την απειλη καποιου απλου θα το προσγειωνα δε θα κανω εγω το μαγκα , να τη πληρωσω εγω , για την αποδραση που δεν μπορουσε να αποτρεψει η ελλ. αστυνομια ...
Bamm_Bamm
Bamm_Bamm

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παλαιοκώστας vs Scofield Empty Απ: Παλαιοκώστας vs Scofield

Δημοσίευση  aλx Τετ Φεβ 25, 2009 7:09 pm

Bamm_Bamm έγραψε:θα σκεφτομουν αυτο που θα σκεφτοταν ο οποιοσδηποτε .. αλλα με την απειλη καποιου απλου θα το προσγειωνα δε θα κανω εγω το μαγκα , να τη πληρωσω εγω , για την αποδραση που δεν μπορουσε να αποτρεψει η ελλ. αστυνομια ...


οκ αν ηταν υπο την απειλη του οπλου λοιπον ευκολα αποδεικνυεται δια της ατοπου οτι οι κατηγοριες περι συναυτουργιας ή το κωμικοτραγικο που ακουσα οτι δεν ελεγξε τους επιβατες δεν στεκουν... δε ζουμε δα και στο Μεξικο του '80
aλx
aλx

Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ημερομηνία εγγραφής : 16/12/2008
Ηλικία : 46
Τόπος : On the dark side of the moon

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης