RIPmusicjunkies
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Music suggestions

+17
Spiros
levou72
malliask
Duke
G3ORG3
$LeNa$
navoudohonosoras
Gerompismpikis
matan
AluNdra
sinnerman
happycloud
Paul
cosak
.:DeadactiveΚουδου
mermaid
Admin
21 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  .:DeadactiveΚουδου Κυρ Δεκ 21, 2008 7:56 pm

Spiros έγραψε:
sinnerman έγραψε:
δεν μου αρεσει επισης να ποσταρουμε οτι αλμπουμ βρισκουμε
προτιμω μονο αυτα που πραγματικά μας αρεσει.



Suspect Suspect Suspect Suspect

επειδη παρακολουθω σιωπηλα ολες αυτες τις μερες την τρελλα και τη συζητηση που εχετε ανοιξει περι λινκς και περι μουσικης ....

Εγω ενα εχω να πω.....κριμας και το πιστευω και το εννοω, που εχω χαλασει τοσες ωρες ακουγοντας αλμπουμ για να ποσταρω στο φορουμ και στα 2 φορουμ και οχι μονο εγω ολοι οσοι ποσταραμε εκει μεσα και ημασταν και λιγοι και με προσβαλλουν πολλα απο οσα εχουν ειπωθει εδω μεσα .....

Επισης το ενδιαφερον μου για μουσικη δε θα φανει τωρα που δε θα ποσταρονται λινκς γιατι πολυ απλα εγω τα λινκς τα εβαζα για εσας και οχι για μενα ....εγω δε σταματαω να ψαχνω να κατεβαζω να ακουω να κραταω και να πεταω οσα δε μου αρεσουν.....

Δυστυχως το ξαναλεω μαλλον τα εβαζα για τα λαθος αυτια

Εγω θα απεχω ετσι και αλλοιως λογω πολισι απο τα λινκς απο εδω μεσα, αλλα και επειδη ειχα ξενερωσει και απο πριν.....

Μη μου μιλατε λοιπον για ενδιαφερον και μη πετατε μεγαλες κουβεντες μονο και μονο για να τις πεταξετε

Ευχαριστω για την ακροαση και το χρονο σας

Και καλη τυχη μαγκες....
pirat
.:DeadactiveΚουδου
.:DeadactiveΚουδου

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2008
Τόπος : NeverLand

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  sinnerman Κυρ Δεκ 21, 2008 8:27 pm

@levou: είναι ρισκο να χρησιμοποιουμε λινκς, εστω κ τα sharebbe να ειναι πιο ασφαλη, ασε που θα πρέπει να ανεβάζεις το καθε αλμπουμακι. Ειδικά για τα αλμπουμς δεν νομίζω να δυσκολευτούμε να το βρούμε μέσω νετ. και να δυσκολευτουμε βαζουμε μια φωνη :xmaswink:

@κουδου: αποψη μου ειναι οτι "γενικα" ειχε χαθει το μετρο με τα ποσταρισματα. ειμαι υπερ μιας συζητησης για να κανουμε τα πτραγματα καλύτερα.σε γενικο αλλα κ ειδικο επιπεδο.


επίσης πιστευω οτι το να φτιαξει ο καθένας το δικό του θρεντ και να βάζει τις μουσικές του προσωπικού του γούστου, δεν βοηθά στην παρακολούθηση απο τους λοιπους χρήστες.
sinnerman
sinnerman

Αριθμός μηνυμάτων : 669
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2008
Ηλικία : 65

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  .:DeadactiveΚουδου Κυρ Δεκ 21, 2008 8:33 pm

δε θελω να θεωρηθει οτι δε σεβομαι τις αποψεις ολων σας απλα με βρισκουν εντελως αντιθετη σε ολα τους...

δε προκειται να ανοιξω κουβεντα γιαυτο το λογο....δε σας "Γραφω" απλα δε γουσταρω να κανω τη συγκεκριμενη κουβεντα με ατομα που μιλανε για υπερβολικο ποστιν οταν αφορα για μουσικη...

υπερβολικο εγω θεωρω το να μιλαω με τις ωρες για αστρολογια και για το τι εφαγα χθες η για το τι θα φαμε σημερα....αποψεις και γουστα ειναι αυτα..

για οσους παρακολουθουσαν τα θρεντ μας και ηξεραν πανω κατω τι μουσικες προτιμαμε μια χαρα μπορουσαν να παρακολουθησουν τα προσωπικα μας θρεντ για καποιον που εμπαινε ισως μια φορα το χρονο η το μηνα σιγουρα εχανε τη μπαλα

Σεβομαι το χωρο τα ατομα και την αποψη σας , καθως και οτι το φορουμ ειναι φτιαγμενο απο εσενα οποτε αντικτυπο εχεις εσυ κυριως οποτε απλα θα περιοριστω στην αστρολογια και τι νοιωθω τωρα....
.:DeadactiveΚουδου
.:DeadactiveΚουδου

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2008
Τόπος : NeverLand

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  .:DeadactiveΚουδου Κυρ Δεκ 21, 2008 8:45 pm

και κατι τελευταιο περι προσωπικων θρεντ - μαγαζιων

δεν ειμαι του τυπικου και νοικυρεμενου, πιστευω ακομα και οτι απο ενα "ψυχρο" μεσω οπως ειναι ενα φορουμ που δεν υπαρχει προσωπικη επαφη μπορει να φαινεται ο χαρακτηρας και η διαθεση ενος ατομου

σιχαινομαι καθε τι στυλιζαρισμενο...

γιαυτο και επεμενα στα δικα μου θρεντς δε το εκανα γιατι ειμαι αντιδραστικη η οτιδηποτε αλλο , απλα δε λειτουργω με το "τακτοποιημενο" το "τυπικο"
αποψεις, το ξαναλεω......
.:DeadactiveΚουδου
.:DeadactiveΚουδου

Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2008
Τόπος : NeverLand

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  G3ORG3 Δευ Δεκ 22, 2008 2:48 am

ΖΗΤΩ!!!! cheers
G3ORG3
G3ORG3

Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ημερομηνία εγγραφής : 17/12/2008
Ηλικία : 45
Τόπος : nefeloma oriona gia thn wra

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  cosak Δευ Δεκ 22, 2008 10:09 am

dk tis idias apopsis eime .....
+10
akouga....ma8ena ....
akouw ....ma8enw.....
anakaliptw ...epilegw .....diagrafw....ekstasiazome poles fores me kati poly omorfo
den postara gia na postarw .....
alla it's ok ola kala !!!!!
merry christmas
cosak
cosak

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  navoudohonosoras Δευ Δεκ 22, 2008 12:49 pm

Συμφωνώντας και διαφωνώντας με αρκετά, να πω την άποψη μου…ο λόγος που το forum είχε επιτυχία, κατά την γνώμη μου, ήταν γιατί πολύ απλά σε αυτό συμμετείχαν άτομα τα οποία είχαν (και έχουν) λατρεία με την ΚΑΛΗ μουσική και επίσης δεν ήταν παρτακιδες….δηλαδή το καλό που έβρισκαν μετά απο (πολλές φορές δύσκολη) αναζήτηση, χαιρόντουσαν να το μοιραστούν με άλλους που θα καταλάβαιναν ότι η μουσική δεν είναι αφρός.
Εγώ προσωπικά είχα κάνει ελάχιστα ποσταρισματα(Μόνο συγκεκριμένα tracks που είχαν ζητηθεί), και ο μόνος λόγος ήταν επειδή δεν είχα γρήγορο internet αλλά και από το γραφείο μπορούσα μόνο download να κάνω… ο κύριος proxy μας απαγορεύει το uploading.
Γενικά θεωρώ πολύ σημαντική την συλλογική προσφορά του forum και πραγματικά είμαι αντίθετος στο να μην ποσταρονται links (μπορούν να κρυφτούν με πολλούς τρόπους), ο λόγος είναι ότι η καλή μουσική πρέπει να μοιράζεται για να διαδίδεται….και μην μου πείτε για δικαιώματα καλλιτεχνών και αγορά cd…γιατί πλέον έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα αγοράζω το 10% από αυτά που θα ήθελα και ευχαριστώ την τεχνολογία που μου δίνει την δυνατότητα να ακούω το άλλο 90%.
Η ουσία είναι ότι μετά από πολλά χρόνια ζωής στο Internet ήταν το πρώτο Ελληνικό forum που περιείχε ένα μεγάλο ποσοστό των μουσικών μου αναζητήσεων…και αυτό χάθηκε…και δυστυχώς δεν βλέπω ότι υπάρχει η διάθεση για επαναφορά.
Θέλω να ευχαριστήσω ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ για τα μαγαζάκια σας για τον χρόνο σας και την διάθεση να μοιραστείτε την λατρεία σας.
Από την πλευρά μου θα παρακολουθώ και θα βοηθώ όπου και όπως μπορώ…
Στην διάθεση σας,
navoudohonosoras
navoudohonosoras
navoudohonosoras

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 16/12/2008
Ηλικία : 115
Τόπος : Earth....I Think !!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  klauss Τρι Δεκ 23, 2008 6:38 pm

δεν είναι να λείψει κανείς λίγες μέρες
μπορεί να γίνει κάτι με το θαλασσί? Laughing
σπύρο και άννα χρόνια σας πολλά...και σε όλους καλές γιορτές με υγεία!!!
🎅

klauss

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2008
Ηλικία : 48

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  Spiros Τρι Δεκ 23, 2008 7:48 pm

Na sai kala Klauss..Seyxaristoume..

UTOPIA PLANETIA
Spiros
Spiros

Αριθμός μηνυμάτων : 84
Ημερομηνία εγγραφής : 16/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  $LeNa$ Τρι Δεκ 23, 2008 7:55 pm

Λίγο πολύ συμφωνώ με όλους εδω μέσα!
Είμαι υπερ του uploading. Μ αρεσε αυτη η νοοτροπια που είχαμε να εφοδιαζουμε ο ενας τον αλλον με ωραια ακουσματα. Βεβαια κ εγω η ιδια δεν εκανα ποτε αχαλινωτο upload album. Πάντα ανέβαζα ότι μου άρεσε εμένα ν ακούω και πίστευα ότι θ αρέσει κ σε σας, έχοντας καταλάβει λιγο πολυ τα γουστα του καθενος στη μουσική.
Αμα ειναι να μας "|μπυζουριάσουν" πάλι κ να ψάχνουμε για καινούριο κεραμίδι πάνω απ το κεφάλι μας , ας το αφήσουμε καλύτερα....οχι τιποτα αλλο αλλα πιασαν κ τα κρύα,δεν είμαστε για μετακομισεις!
Αλλωστε το PM ζει....αυτο μας οδηγει!........ή μηπως ελεγχεται κ αυτο?????????
🎅
$LeNa$
$LeNa$

Αριθμός μηνυμάτων : 247
Ημερομηνία εγγραφής : 16/12/2008
Τόπος : tha deiksei...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  sinnerman Τρι Δεκ 23, 2008 11:29 pm

Ολοι ξέρουμε τι παιζει με τις δισκογραφικές το θεμα του downloading εχει απρει τον δρομο του και το εχουν καταλαβει εστω καθυστερημενα κ οι ιδιες.
το θεμα ειναι της επιβιωσης του συγκεκριμενου φορουμ. να μην μπαναριστει σαν το αλλο, να μην καταντήσει σαν το πορτοκαλι

Για να ξεκαθαρίζουμε:
Προτείνω Να μην μπαινουν λινκς απο άλμπουμ, μοναχα πληροφοριες για αυτο
κ επειτα με μια μικρη αναζητηση στο google το βρισκουμε, ή με το προσφιλες PM (το οποιο οχι δεν ελεγχεται, τουλαχιστον απο εμενα. καλο ειναι κ εκει να προσεχουμε τι λινκς δινουμε παντως)

οσον αφορα τα μεμονομένα τραγουδια τα οποια κ πιο δυσευρετα στο google
προτεινω να βαζουμε το λινκ, χωρις ομως το ραπιντσερ.κομ προθεμα να μην ειναι απευθειας λινκ δλδ να πατας κ να περνας απευθειας στην συγκεκριμενη σελιδα.
Είναι ρισκο βεβαια αυτο. μπορουμε να τα αναζητουμε μεσω soulseek.

τωρα για τα προσωπικα μαγαζακια, προσωπικά ειμαι αντίθετος. για να λειτουργει σωστα και πρακτικα ενα φορουμ, πρεπει να υπαρχει μια ταξη
ωραιο ειναι να βαζουμε τις μουσικες μας προτιμησεις μαζεμενες σε ενα θρεντ και να αναμενουμε σε μια αναγνωριση
αλλα προτιμω την λειτουργικοτητα,
sinnerman
sinnerman

Αριθμός μηνυμάτων : 669
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2008
Ηλικία : 65

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  hry Παρ Ιαν 09, 2009 4:56 pm

Γεια σας κ από μένα κ καλή χρονιά, με περισσότερη μουσική και λιγότερα "κλεισίματα" :xmaswink:

Εγώ σήμερα έμαθα τη νέα διεύθυνση και χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω! όσο απρόσωπο και να είναι ένα forum η συντροφιά σας ήταν πολύ καλή όταν έμπαινα με αγωνία να δω τα νέα δρώμενα! Έλειψα κ γω για αρκετό καιρό και ξενέρωσα απίστευτα όταν είδα ότι το έκλεισαν το μαγαζί...
Η δική μου άποψη επί του θέματος είναι να μην ποστάρουμε καθόλου albums όπως είπαν πολλοί από σας...είναι κρίμα να το ρισκάρουμε για ακόμη μια φορά. Καλύτερα να συνεχίσουμε με τον ίδιο τρόπο, ας ανοίγει κ ο καθένας το δικό του topic αν θέλει (όχι να το κάνουμε τουρλουμπούκι, πετυχημένα topics ακριβώς όπως και στο "πράσινο" forum) αλλά χωρίς τα links. Άλλωστε είναι πολύ πιο εύκολο να βρει κανείς ένα ολόκληρο album ή compilation απ'ότι μεμονωμένα κομμάτια. Όσο για τα κομμάτια, προτείνω να δίνουμε links με κάποιον από τους τρόπους που αναφέρθηκαν. Κάποιες λύσεις που προτείνω εγώ είναι:

1. Να τα συμπιέζουμε σε ένα αρχείο με όνομα τελείως άσχετο και να τα ανεβάσουμε κλασσικά στο rapid ή όπου αλλού θέλουμε
2. Να δίνουμε το μέρος του link από το rapid που αρχίζει από τον κωδικό και να σβηνουμε στο τέλος και την κατάληξη .mp3
3. Να τα ανεβάζουμε στο zshare ή σε κάποιον άλλο server όπου το link αποτελείται μόνο από έναν κωδικό και τίποτα δεν υποδηλώνει το όνομα ή το περιεχόμενο του uploaded αρχείου
4. Αφού λίγο-πολύ όλοι έχουμε premium account στο rapid, όποιο track θέλουμε να ανεβάσουμε να το βάζουμε στο προσωπικό μας folder, όπου με έναν κωδικό (τον οποίο θα γνωστοποιούμε σε όποιον εμείς θέλουμε) θα μπορεί κάποιος να μπαίνει κ να το κατεβάζει.

Θεωρώ ότι έτσι δε θα έχουμε πρόβλημα...

Περιμένω απόψεις! Τα λέμε σύντομα..(τώρα που ξαναβρεθήκαμε!)
hry
hry

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  sinnerman Παρ Ιαν 09, 2009 11:40 pm

hry έγραψε:
4. Αφού λίγο-πολύ όλοι έχουμε premium account στο rapid, όποιο track θέλουμε να ανεβάσουμε να το βάζουμε στο προσωπικό μας folder, όπου με έναν κωδικό (τον οποίο θα γνωστοποιούμε σε όποιον εμείς θέλουμε) θα μπορεί κάποιος να μπαίνει κ να το κατεβάζει.

αυτο μου αρεσε! ωραια ιδεα hry, μπορει ο καθενας μας αν βαλει στην υπογραφη του το λινκ του προσωπικου φολντερ.
welcome κ σε ενα ακομη φορουμακι Very Happy
sinnerman
sinnerman

Αριθμός μηνυμάτων : 669
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2008
Ηλικία : 65

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Music suggestions - Σελίδα 3 Empty Απ: Music suggestions

Δημοσίευση  geroxekoutis Δευ Μαρ 09, 2009 3:22 am

marw markellou






geroxekoutis
geroxekoutis

Αριθμός μηνυμάτων : 118
Ημερομηνία εγγραφής : 16/12/2008
Ηλικία : 114

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης